Cutia AC SPD - Protecție la supratensiune pentru e-mobilitate și PV

Protejați-vă invertorul de șir sau cutia de perete de supratensiuni pe partea AC a instalației. Mai ales pentru lungimi de cablu de peste 10 m, o soluție compactă și flexibilă este solicitată de standarde.

Weidmüller oferă o soluție rapidă și ușor de instalat pentru a proteja componentele sistemului. Pe lângă protecția împotriva supratensiunilor pe partea AC, liniile de date sunt, de asemenea, protejate împotriva tensiunilor dăunătoare

Cutia AC SPD

Cutia AC SPD

Cutia AC SPD cu tehnologie integrată de racord PUSH-IN asigură conexiunea rapidă a cablurilor până la protecție la supratensiune și oferă o flexibilitate ridicată pentru utilizarea în sistemele PV și în stațiile de încărcare. De asemenea, protejează în mod fiabil liniile de date împotriva supratensiunii.

  • Instalare rapidă datorită tehnologiei push-in
  • Utilizare atât pentru stațiile de încărcare, cât și pentru sistemele PV
  • Protecția liniilor de date împotriva supratensiunilor

Protecție la supratensiune AC gata de instalare

Cutia AC SPD este o soluție gata de instalare pentru a proteja în mod fiabil atât stațiile de încărcare de la 11-22 kW, cât și sistemele PV împotriva supratensiunilor. Soluția este prevazută cu protecție la supratensiune AC Tip II și protecție la supratensiune suplimentară pentru cablu de date (conexiune RJ45). Designul compact cu IP65 și un domeniu de temperatură de -25 până la 50 °C este adecvată pentru utilizarea în exterior.

Completări perfecte

Descărcări

Contact